Sekvenciranje humanog gena na upit

O ANALIZI

Genetička analiza pojedinačnog gena koji je klinički relevantan ima važnu ulogu u postavljanju dijagnoze naslednih retkih bolesti. Iz tog razloga stručnjaci iz Laboratorije za molekularnu biomedicinu na zahtev lekara ili pacijenta razmotriće najbolji način za analizu bilo kog humanog gena, a zatim i pristupiti uvođenju i optimizaciji analize. Usluga obuhvata stručnu analizu postavljenog zahteva na osnovu dostupne literature, detekciju varijanti u kodirajućim egzonima i egzon/intron graničnim regionima za traženi gen kao i interpretaciju dobijenih rezultata. Usluga uključuje dizajniranje potrebnih prajmera, njihovo naručivanje, optimizaciju PCR reakcije i sekvenciranje Sangerovom metodom. Ova analiza ne uključuje detekciju velikih delecija i genskih rearanžmana. Cena analize zavisi od veličine gena, odnosno broja egzona koje je potrebno nezavisno analizirati.

Tipovi uzoraka

Puna venska krv

Priprema uzorka

Za analizu se koristi 2,5 mL pune venske krvi uzete sa 3,8% Na citratom kao antikoagulansom u odnosu 9 : 1 (prilikom uzimanja krvi ne koristiti druge antikoagulanse), pri čemu je moguće dostaviti i krv koja je bila prethodno zamrznuta. Na analize ne utiče uzimanje lekova i hrane. Ukoliko je pacijent primao transfuziju krvi u poslednjih mesec dana potrebno je dostaviti uzorak bukalnog brisa.

Vreme prijema uzoraka

Uzorak se može predati svakog radnog dana u periodu od 10-13 časova. Takođe, postoji mogućnost da se uzorak posalje brzom poštom.

Opis rezultata

Preuzimanje rezultata

Rezultat i račun se šalju na kućnu adresu, a mogu se takođe podići lično na Institutu u periodu od 10-16 časova svakog radnog dana.

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)
Naziv analize:

Sekvenciranje humanog gena (jedan egzon) na upit

18.000,00

Sekvenciranje humanog gena (veličine do 5 egzona) na upit

60.000,00

Sekvenciranje humanog gena (veličine od 6 do 15 egzona) na upit

120.000,00

Sekvenciranje humanog gena (veličine do 5 egzona) - dodatni uzorak

30.000,00

dr Maja Stojiljković