O ANALIZI

Antibakterijska aktivnost jedinjenja određuje se standardizovanom mikrodilucionom metodom za određivanje minimalne inhibitorne koncentracije (MIK) jedinjenja na 6 standardnih sojeva mikroorganizama koji čine ESCAPE panel (Enterococcus faecium, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumannii, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter sp.). Metoda se zasniva na pravljenju 9 serijskih razblaženja testiranog jedinjenja i utvrđivanju koncentracije na kojoj bakterijski sojevi ne pokazuju vidljiv rast nakon 24h. Test se radi u kvadriplikatu. Rast se utvrđuje spektrofotometrijskim merenjem.

Tipovi uzoraka

Analize se rade sa prečišćenim hemijski sintetisanim ili izolovanim prirodnim jedinjenjima, kao i sa prirodnim ekstraktima (smešama)

Priprema uzorka

Suva materija (preferencijalno) ili jedinjenje rastvoreno u biokompatibilnim rastvaračima (voda, metanol, DMSO ili DMF u koncentracijama po dogovoru)

Vreme prijema uzoraka

Prijem uzoraka vrši se isključivo uz predhodni dogovor

Opis rezultata

očitane vrednosti MIK u [g/mL] za svaki mikroorganizam.

Preuzimanje rezultata

Izveštaj se šalje elektronski, a potpisana i pečatirana verzija se šalje poštom

CENOVNIK

Naziv analizeCena (dinari)Poziv na brojTrajanje analize (radni dani)