ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ
И ГЕНЕТИЧКО ИНЖЕЊЕРСТВО
Универзитет у Београду

Антикаријес гел - иновативно решење за ефикасан третман каријеса на млечним зубима

Пројекат промоције иновација и технолошког развоја у Србији – StarTech, NALED, 2022-2024
Руководилац: Татијана Станковић, Sanbioty доо
Учесници из ИМГГИ: Др Александар Павић, др Лидија Ђокић

Циљ пројекта је развој иновативног производа “Антикаријес гел” за ефикасну превенцију и лечење каријеса раног детињства (КРД). КРД се дефинише као присуство једног или више млечних зуба са каријесом, код деце млађе од 6 година. Представља најчешће хронично обољење код деце и у узрасту од 3. до 5. године, свако друго дете пати од КРД. У раним фазама, болест је без симптома, али врло брзо напредује, и за неколико месеци може довести до болова, инфекција, поремећаја у исхрани и говору, угрожавајући и опште здравље. Антикаријес гел циља на постојећа ограничења у терапији КРД, утичући на бројен физиолошке И микробиолошке процесе одговорне за настанак овог обољења, са циљем да спречи појаву КРД или заустави његово даље напредовање утичући на метаболизам бактерија узрочника овог процеса, и обезбеђује правилан раст и развој зуба као и здраву оралну микрофлору.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET