Kompanija EkoBioInvest dobitnik je Gran pri nagrade u oblasti inovacija koju dodeljuje Francusko-srpska privredna komora za materijal BioSol, sličan plastici po karakteristikama, ali organskog i prirodnog porekla.

U sklopu ovogodišnje Noći istraživača IMGGI u saradnji sa Fakultetom za fizičku hemiju organizuje niz online sadržaja od kojih se u neke zainteresovani mogu i direktno uključiti.

Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo (IMGGI) je osnovan 1986. godine sa idejom da se intenzivira razvijanje molekularne biologije i molekularne genetike, kao i da se fundamentalna istraživanja primene u praksi.

Dr Miroslav Dinić, naučni saradnik Laboratorije za molekularnu mikrobiologiju IMGGI, dobitnik je stipendije za 2021-2022 godinu u sklopu "Fulbright Visiting Scholar Program" koja će mu omogućiti šestomesečni boravak na Univerzitetu u Majamiju, SAD, u laboratoriji prof. dr Irene Paštar.

Strana 1 od 28