ИНСТИТУТ ЗА МОЛЕКУЛАРНУ ГЕНЕТИКУ
И ГЕНЕТИЧКО ИНЖЕЊЕРСТВО
Универзитет у Београду

Pro-Belgrade - Could Prothrombin Belgrade mutation affect blood vessels? A new insight into thrombosis mechanism

Програм сарадње српске науке са дијаспором: ваучери за размену знања, Фонд за науку Републике Србије, 2020-2021

Руководилац: Др Валентина Ђорђевић, ИМГГИ

Учесник из ИМГГИ: Софија Дуњић

Протромбин Београд мутација је  повезана са израженим тромботичким догађајима  који могу бити  потенцијално опасни  по живот, али механизам ове мутације  још увек није у потпуности откривен.

Циљ пројекта је да утврди да ли протромбин  Београд мутација утиче на формирање крвних судова и  њихову улогу у  процесима хемостазе. Рекомбинантни  мутирани  протромбин (генерисани у ИМГГЕ) биће коришћени у третману  HUVEC ћелијскe  линијe, док ће се глобални хемостатски тестови бити урађени на  институту  Каролинска.

Адреса седишта / Поштанска адреса: Војводе Степе 444а, 11042 Београд 152, Србија / Web System By Emarket1ng.NET